AUTOSERCE silnik samochodowy

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player
22
Maj

Silnik Opel 1.4 Turbo

Motor Opla 1.4 Turbo to jeden z najpopularniejszych i najlepszych silników benzynowych w ostatnich modelach Opla. Do Polski trafił w 2010 roku, debiutując w Merivie B 120KM i 140 KM. Silnik ten wykorzystywany jest niemalże w całej palecie samochodów Opla. W tym roku zastosowany został Corsie E, wersji posiadającej 100KM. Znaleźć go można także w najpopularniejszych samochodach Chevroleta.

Wydaje się, że silnik benzynowy, do tego z turbodoładowaniem wiązał się będzie z wysokim spalaniem. Jednak to nie prawda. Wprawdzie jest ono wyższe niż przy innych konkurencyjnych jednostkach, ale i tak na zadowalającym poziomie. Dodatkowo jest to jednostka z wtryskiem bezpośrednim, więc do komory spalania paliwo dostaje się już razem z powietrzem, dlatego nie ma problemu z osadzaniem się nagaru w zaworach dolotowych. Silnik ten dobrze współpracuje także z tanimi instalacjami LPG.

Silnik ten zbiera bardzo dobre opinie. Napędzany jest bezobsługowym łańcuchem rozrządu. Cechuje się także dobrą relacją jeśli chodzi o jakość – cena oraz osiągi – spalanie.

Jeśli chodzi o awarie to najczęściej zdarzały się przypadku problemów z pompą wody.

Komentarze

  1. rudy

    Pierwszy raz słyszę, żeby silnik Opla był aż tak wyróżniany, doceniany, czy w ogóle zauważany. Ale to dobrze, niech się rozwijają, konstruują nowości, bo dobrych samochodów nigdy za wiele…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *