AUTOSERCE silnik samochodowy

20
gru

Najlepsze silniki według Amerykanów

Po raz dwunasty już amerykański magazyn WardsAuto zestawił dziesięć najlepszych silników roku. Wyniki są dosyć zaskakujące, gdyż aż trzy z nich to diesle.

W czołowej dziesiątce znalazły się wspomniane już diesle, a także silnik benzynowy o zaledwie trzech cylindrach oraz jednostka elektryczna. Sześć silników, które znalazły się w rankingu pochodzi spoza Stanów Zjednoczonych.

Które silniki zostały wyróżnione? Listę otwiera trzycylindrowa, turboładowana jednostka 1,0 l Ecoboost od Forda. Ten silnik znajdziemy w takich modelach jak Fiesta, Focus, czy nowym Mondeo. Wyróżniony został także benzynowy 1.8 l TSI. W USA dostępny jest on w VW Jetta. Jego wymieniane zalety to cicha praca, elastyczność i niewielki apetyt na paliwo.

Kolejnym silnik to diesel Chevroleta o pojemności 2.0, który użyty jest w modelu Cruze, który spala zaledwie 5,4 l na 100 km. Amerykanie wyróżnili też silnik, który montowany jest w Porsche Cayman, o mocy 275 KM. Mimo dużej mocy spala tylko 10,2 litra.

W USA nadal popularnością cieszą się duże jednostki napędowe. Dlatego też wyróżnione są trzy silniki o pojemności 3 l. Są to: benzynowe 3,0 V6 TFSI z Audi S5, silnik z BMW montowany w X5 oraz V6, który spotkań można w Jeepie Grand Cherokee i Ram 1500.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *