AUTOSERCE silnik samochodowy

22
Sty

Silnik 1.6 THP i jego wady

Silnik 1.6 THP zadebiutował w 2006 roku w samochodzie Mini Cooperze S. Jest to silnik opracowany w ramach współpracy BMW i francuskiego PSA, a od początku zbierał same dobre opinie. Jak się okazało z czasem, ma również wiele wad.

Silnik ten został doceniony przede wszystkim za dużą moc w niewielkiej pojemności, ale także za turbinę twin-scroll, wtrysk bezpośredni, a także za dobrze opracowaną pompę wody.

Jednak nie trudno nie zauważyć również wad tej jednostki. Problem szybko zaczął stanowić wadliwy napinacz łańcucha rozrządu. Objawy to głośna praca silnika tuż po odpaleniu samochodu.

Zdarzają się także awarie wałków rozrządu. Skutkowało to wysokimi kosztami naprawy głowicy, które na długą metę nie zawsze przynosiły poprawę. W tym silniku bywały również nagłe zaniki mocy.

Silnik 1.6 THP okazał się nie końca dopracowaną jednostką. Z czasem oczywiście pojawiające się usterki eliminowano i silniki te są coraz trwalsze.

 

Komentarze

  1. serotonina92

    czytałem kiedyś o tym silniku i faktycznie wiele osób na niego się skarżyło

  2. Kardi

    Dużo osób krytykuje ten silnik.

  3. szymon

    zawsze będą zwolennicy i przeciwnicy, ale rzeczywiście wady górują nad zaletami. Trzeba mieć tylko nadzieję, że tak jak piszecie będą nad tym silnikiem pracować i z czasem wyeliminują wszystkie usterki i silnik naprawdę bedzie dobry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.