AUTOSERCE silnik samochodowy

22
maj

Silnik Opel 1.4 Turbo

Motor Opla 1.4 Turbo to jeden z najpopularniejszych i najlepszych silników benzynowych w ostatnich modelach Opla. Do Polski trafił w 2010 roku, debiutując w Merivie B 120KM i 140 KM. Silnik ten wykorzystywany jest niemalże w całej palecie samochodów Opla. W tym roku zastosowany został Corsie E, wersji posiadającej 100KM. Znaleźć go można także w najpopularniejszych samochodach Chevroleta.

Wydaje się, że silnik benzynowy, do tego z turbodoładowaniem wiązał się będzie z wysokim spalaniem. Jednak to nie prawda. Wprawdzie jest ono wyższe niż przy innych konkurencyjnych jednostkach, ale i tak na zadowalającym poziomie. Dodatkowo jest to jednostka z wtryskiem bezpośrednim, więc do komory spalania paliwo dostaje się już razem z powietrzem, dlatego nie ma problemu z osadzaniem się nagaru w zaworach dolotowych. Silnik ten dobrze współpracuje także z tanimi instalacjami LPG.

Silnik ten zbiera bardzo dobre opinie. Napędzany jest bezobsługowym łańcuchem rozrządu. Cechuje się także dobrą relacją jeśli chodzi o jakość – cena oraz osiągi – spalanie.

Jeśli chodzi o awarie to najczęściej zdarzały się przypadku problemów z pompą wody.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *